CALVIN KLEIN Sheer Beauty EDT

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Sheer Beauty EDT CALVIN KLEIN Sheer Beauty EDT 100 ml
ден 2.640,00

Sheer Beauty на Calvin Klein е ново издание на парфемот за жени Beauty претставен во 2012 година. Оригиналното, односно првото издание оддава ненаметлива и безвременска убавина и елеганција, додека пак новото издание се однесува за младите жени и ја нагласува природноста, самодовербата и шармот. Композицијата на парфемот е цветно-овошна чии ноти го прават нежен, женствен, лесен и чист.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Bellini, Red berries
  • Средни: Jasmine, Peony, Pink lily
  • Основни: Musk, Sandalwood, Vanilla blossom

Sheer Beauty на Calvin Klein е ново издание на парфемот за жени Beauty претставен во 2012 година. Оригиналното, односно првото издание оддава ненаметлива и безвременска убавина и елеганција, додека пак новото издание се однесува за младите жени и ја нагласува природноста, самодовербата и шармот. Композицијата на парфемот е цветно-овошна чии ноти го прават нежен, женствен, лесен и чист.

Дополнителни информации

Шифра CAKSHEER
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.