CALVIN KLEIN Women EDP

Availability: На залиха

CALVIN KLEIN Women EDP CALVIN KLEIN Women EDP 30 ml

Нема на залиха

ден 2.960,00
CALVIN KLEIN Women EDP CALVIN KLEIN Women EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 2.700,00
CALVIN KLEIN Women EDP CALVIN KLEIN Women EDP 100 ml
ден 3.100,00

Концептот на Women се наоѓа во страста кон фотографијата, надополнет со женската сила. Композицијата на ноти е цветно-дрвенест мирис со иновативен карактер, за чија креација се заслужни парфимерките Honorine Blanc и Annick Menardo. Инспирацијата за парфемот е убавината, експресивноста и силата во женскиот поглед.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Eucalyptus acorn
  • Средни: Orange blossom
  • Основни: Nootka cypress

Концептот на Women се наоѓа во страста кон фотографијата, надополнет со женската сила. Композицијата на ноти е цветно-дрвенест мирис со иновативен карактер, за чија креација се заслужни парфимерките Honorine Blanc и Annick Menardo. Инспирацијата за парфемот е убавината, експресивноста и силата во женскиот поглед.

Дополнителни информации

Шифра CAKWOMEN
Земја на потекло Франција
Марка Calvin Klein
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.