CAROLINA HERRERA 212 Men EDT

Availability: На залиха

CAROLINA HERRERA 212 Men EDT CAROLINA HERRERA 212 Men EDT 50 ml

Нема на залиха

ден 3.500,00
CAROLINA HERRERA 212 Men EDT CAROLINA HERRERA 212 Men EDT 100 ml
ден 4.190,00
CAROLINA HERRERA 212 Men EDT CAROLINA HERRERA 212 Men EDT 200 ml
ден 5.690,00

Парфем за млади, замислен како мирисот на Њујорк. Дизајнот на шишето е современ, градски, харизматичен и уникатен како градот Њујорк.

Во горните ноти има цитруси, свежо искосена трева и зачини. Средните ноти се цветни и зелени: ѓумбир, зелен бибер и гарденија. Во основата се дрвенестите ноти, темјан и мошус.

Претставен е во 1999 година, креиран од Alberto Morillas, Rosendo Mateu и Ann Gottlieb.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Spices, Grapefruit, Green notes, Lavender, Petitgrain
  • Средни: Gardenia, Green pepper, Ginger, Sage, Violet
  • Основни: Gaiac wood, Labdanum, Musk, Sandalwood, Vetiver, Frankincense

Дополнителни информации

Шифра CHR212MAN
Земја на потекло Шпанија
Марка Carolina Herrera
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.