CAROLINA HERRERA 212 Sexy EDP

Availability: Нема на залиха

CAROLINA HERRERA 212 Sexy EDP CAROLINA HERRERA 212 Sexy EDP 60 ml
ден 3.310,00
CAROLINA HERRERA 212 Sexy EDP CAROLINA HERRERA 212 Sexy EDP 100 ml
ден 4.270,00

212 Sexy е мирис на сензибилна женственост, шармантен, возбудлив и неодолив. Шишето симболизира хармонија на одлучни страсти и нежност.

Во високите ноти се свежината на бергамотот и топлината на црвениот бибер. Во срцето, нежна гарденија и остар гераниум. Основата е длабока и блага, ја сочинуваат карамела, ванила, двенести ноти и мошус.

Претставен е во 2004 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mandarin, Pink pepper
  • Средни: Floral notes, Gardenia
  • Основни: Vanilla, Sandalwood, White musk, Cotton candy

Дополнителни информации

Шифра CHR212SEXYW
Земја на потекло Шпанија
Марка Carolina Herrera
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.