CAROLINA HERRERA 212 Sexy for Men EDT

Availability: Нема на залиха

CAROLINA HERRERA 212 Sexy for Men EDT CAROLINA HERRERA 212 Sexy for Men EDT 50 ml
ден 3.020,00
CAROLINA HERRERA 212 Sexy for Men EDT CAROLINA HERRERA 212 Sexy for Men EDT 100 ml
ден 3.590,00

Атрактивен, софистициран, мистериозен, но пред се, секси!

Инспирација за овој свеж и ориентален мирис за млади, урбани мажи, Carolina Herrera го пронаоѓа во единствениот животен стил на Њујорк.

Композицијата ја отвораат свежи цитруси: бергамот, мандарина и зелени листови. Во средината се топлите кардамон, бибер и цветни латици. Во основа има дрвенести ноти, мошус и килибар.

Креиран од Alberto Morillas и Rosendo Mateu, претставен во 2006 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Ginger, Bergamot, Mandarin
  • Средни: Green pepper, Floral notes, Cardamom, Tonka bean
  • Основни: Gaiac wood, Sandalwood, Bourbon vanilla, Musk, Amber

Дополнителни информации

Шифра CHR212SEXYM
Земја на потекло Шпанија
Марка Carolina Herrera
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.