CAROLINA HERRERA 212 VIP Rosé EDP

Availability: На залиха

CAROLINA HERRERA 212 VIP Rosé EDP CAROLINA HERRERA 212 VIP Rosé EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 3.650,00
CAROLINA HERRERA 212 VIP Rosé EDP CAROLINA HERRERA 212 VIP Rosé EDP 80 ml

Regular Price: ден 4.420,00

Special Price ден 3.430,00

Carolina Herrera го лансира новиот мирис 212 VIP Rosé од колекцијата 212 кој претставува продолжение на 212 VIP верзијата од 2010 година. Мирисот е замислено да го претстави гламурот, елеганцијата и атмосферата на најпрестижните њујоршки забави. Композицијата е опишана како свежа, сензуална и женствена.

Лице на новата кампања е моделот Gisele Bündchen. 212 VIP Rosé е претставен 2014 година, а креиран е од Lucas Sieuzac.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pink champagne
  • Средни: Peach blossom
  • Основни: Woody notes, White musk, Amber

Дополнителни информации

Шифра CHR212ROSE
Земја на потекло Шпанија
Марка Carolina Herrera
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.