CAROLINA HERRERA Chic For Men EDT

Availability: На залиха

CAROLINA HERRERA Chic For Men EDT CAROLINA HERRERA Chic For Men EDT 60 ml
ден 3.070,00
CAROLINA HERRERA Chic For Men EDT CAROLINA HERRERA Chic For Men EDT 100 ml
ден 3.990,00

Chic For Men на Carolina Herrera е дрвенесто-зачинет мирис за мажи, претставен во 2003 година, а е креација на парфимерите Carlos Benaim, Rosendo Mateu и Jean-Marc Chaillan. Енергичен, сензуален и машки мирис за мажи, кој ги обединува елегантните и вечно машки дрвенести ноти и зачинетата свежина. Овој софистициран мирис е направен за интелигентен, емотивен и елегантен маж, кој поседува префинет вкус и обожува луксуз.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Cardamom, Mandarin orange, Watermelon, Lemon
  • Средни: Pepper, Cinnamon
  • Основни: Amber, Musk, Sandalwood, Tonka bean, Cedar

Chic For Men на Carolina Herrera е дрвенесто-зачинет мирис за мажи, претставен во 2003 година, а е креација на парфимерите Carlos Benaim, Rosendo Mateu и Jean-Marc Chaillan. Енергичен, сензуален и машки мирис за мажи, кој ги обединува елегантните и вечно машки дрвенести ноти и зачинетата свежина. Овој софистициран мирис е направен за интелигентен, емотивен и елегантен маж, кој поседува префинет вкус и обожува луксуз.

Дополнителни информации

Шифра CHRCHICMEN
Земја на потекло Шпанија
Марка Carolina Herrera
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.