CAROLINA HERRERA Good Girl Legere EDP

Availability: На залиха

CAROLINA HERRERA Good Girl Legere EDP CAROLINA HERRERA Good Girl Legere EDP 50 ml
ден 4.600,00
CAROLINA HERRERA Good Girl Legere EDP CAROLINA HERRERA Good Girl Legere EDP 80 ml

Нема на залиха

ден 5.390,00

Во февруари 2018 година, Carolina Herrera го претставува Good Girl Legere EDP, новото издание на парфемот Good Girl EDP од 2016 година. Полесен и помек од оригиналниот мирис, но повторно ја толкува суштината на модерната фатална жена- моќна, смела, страстна, сензуална и мистериозниот дуален карактер. Парфемот е креација на Louise Turner.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Jasmine sambac, Bergamot, Lemon
  • Средни: Mandarin, Bulgarian rose, Jasmine sambac, Orange blossom, Praliné, Cinnamon
  • Основни: Tonka bean, Sandalwood, Cedarwood, Cashmere, Patchouli, Amber notes, Musk

Во февруари 2018 година, Carolina Herrera го претставува Good Girl Legere EDP, новото издание на парфемот Good Girl EDP од 2016 година. Полесен и помек од оригиналниот мирис, но повторно ја толкува суштината на модерната фатална жена- моќна, смела, страстна, сензуална и мистериозниот дуален карактер. Парфемот е креација на Louise Turner.

Дополнителни информации

Шифра CHRGGLEG
Земја на потекло Шпанија
Марка Carolina Herrera
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.