CERRUTI 1881 EDT

Availability: На залиха

CERRUTI 1881 EDT CERRUTI 1881 EDT 100 ml
ден 2.530,00

Класичен мирис за оваа дизајнерска куќа, лансиран во 1995 година. Nino Cerruti, познат како најмлад од "големите класичари", го отвора својот прв бутик во Париз на улицата Royale 1967.

Креиран е од Claire Cain, а дизајнер на шишето е Serge Mansau.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Freesia, Mimosa, Violet
  • Средни: Jasmine, Orange blossom
  • Основни: Woody notes

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Cerruti
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија, БЕСПЛАТНО. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.