CHANEL Allure Homme Sport EDT

Availability: На залиха

CHANEL Allure Homme Sport EDT CHANEL Allure Homme Sport EDT 3x20 ml
ден 6.640,00
CHANEL Allure Homme Sport EDT CHANEL Allure Homme Sport EDT 100 ml

Нема на залиха

ден 5.900,00

После 5 години од лансирање на Allure Homme, Chanel го претставува Allure Homme Sport кој е посвеж и поостар. Живописен, енергичен мирис кој се шири со интензивни ноти на свежина и сензуалност. Наменет за мажи кои го живеат својот живот со стил. Дизајнер на мирисот е познатиот парфимер на Chanel - Jacques Polge. Парфемот е направен во 2004 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Aldehydes, Mandarin, Seawater, Orange
  • Средни: Neroli, Pepper, Cedar
  • Основни: Amber, Musk, Tonka bean, Vanilla, Vetiver

После 5 години од лансирање на Allure Homme, Chanel го претставува Allure Homme Sport кој е посвеж и поостар. Живописен, енергичен мирис кој се шири со интензивни ноти на свежина и сензуалност. Наменет за мажи кои го живеат својот живот со стил. Дизајнер на мирисот е познатиот парфимер на Chanel - Jacques Polge. Парфемот е направен во 2004 година.

Дополнителни информации

Шифра CHAALLSPO
Земја на потекло Франција
Марка Chanel
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.