CHANEL Antaeus EDT

Availability: Нема на залиха

CHANEL Antaeus EDT CHANEL Antaeus EDT 50 ml
ден 5.080,00

Antaeus од Chanel е дрвенест chypre мирис за мажи, претставен во 1981година. Antaeus е име на старогрчки полубог. Силен како бог, нежен како човек, Antaeus припаѓа во мирисите со изразена индивидуалност и силен карактер кои ја нагласуваат маженственоста, која беше тренд во 80-тите. Мирисните ноти на почеток даваат посебна свежина, па се загреваат и стануваат интензивни и остри на крај. Парфемот е креација на Jacques Polge.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Coriander, Lime, Clary sage, Myrrh, Lemon
  • Средни: Basil, Jasmine, Rose, Thyme
  • Основни: Castoreum, Oakmoss, Labdanum, Patchouli

Antaeus од Chanel е дрвенест chypre мирис за мажи, претставен во 1981година. Antaeus е име на старогрчки полубог. Силен како бог, нежен како човек, Antaeus припаѓа во мирисите со изразена индивидуалност и силен карактер кои ја нагласуваат маженственоста, која беше тренд во 80тите. Мирисните ноти на почеток даваат посебна свежина, па се загреваат и стануваат интензивни и остри на крај. Парфемот е креација на Jacques Polge.

Дополнителни информации

Шифра CHAANT
Земја на потекло Франција
Марка Chanel
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.