CHANEL Bleu de Chanel EDP

Availability: На залиха

CHANEL Bleu de Chanel EDP CHANEL Bleu de Chanel EDP 3x20 ml
ден 6.670,00

Bleu de Chanel е префинет и современ машки мирис од дизајнерската куќа на Chanel, кој се појавил на пазарот во 2010 година. Неколку години подоцна, во 2014 година, Chanel претставува и нова верзија Bleu de Chanel Eau de Parfum. Мирис кој е посветен на слободата - бескрајна, длабока и безгранична. Дрвенесто-ароматична композиција која ја креирал парфимерот Jacques Polge. Оваа верзија го следи патот на оригиналното издание, но со збогатени состојки на килибар и дрвени ноти.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Grapefruit, Lemon, Mint, Pink Pepper, Bergamot, Aldehydes, Coriander
  • Средни: Ginger, Jasmine, Nutmeg, Melon
  • Основни: Incense, Amber, Cedar, Sandalwood, Patchouli, Labdanum, Amberwood

Bleu de Chanel е префинет и современ машки мирис од дизајнерската куќа на Chanel, кој се појавил на пазарот во 2010 година. Неколку години подоцна, во 2014 година, Chanel претставува и нова верзија Bleu de Chanel Eau de Parfum. Мирис кој е посветен на слободата - бескрајна, длабока и безгранична. Дрвенесто-ароматична композиција која ја креирал парфимерот Jacques Polge. Оваа верзија го следи патот на оригиналното издание, но со збогатени состојки на килибар и дрвени ноти.

Дополнителни информации

Шифра CHABLUEEDP
Земја на потекло Франција
Марка Chanel
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.