CHLOE Nomade EDT

Availability: На залиха

CHLOE Nomade EDT CHLOE Nomade EDT 75 ml
ден 4.320,00

Nomade Eau de Parfum ја претставува суштината на слободниот дух на самоуверена жена, инспирирајќи се од нејзините искуства и средби низ целиот свет. Интензивниот минерален карактер на дабовиот мов е обвиткан во мекостa на сливата од Мирабела. Од оваа свежина произлегува светла цветна нота, предводена од фрезија. Природни состојки истакнати од парфемерот Quentin Bisch, откриваat акорди исто толку возбудливи како и чувството на бегство што тие го инспирираат.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lychee
  • Средни: Freesia
  • Основни: Oakmoss

Nomade Eau de Parfum ја претставува суштината на слободниот дух на самоуверена жена, инспирирајќи се од нејзините искуства и средби низ целиот свет. Интензивниот минерален карактер на дабовиот мов е обвиткан во мекостa на сливата од Мирабела. Од оваа свежина произлегува светла цветна нота, предводена од фрезија. Природни состојки истакнати од парфемерот Quentin Bisch, откриваat акорди исто толку возбудливи како и чувството на бегство што тие го инспирираат.

Дополнителни информации

Шифра CHLNOM
Земја на потекло Шпанија
Марка Chloe
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.