DIOR Dune Pour Homme EDT

Availability: Нема на залиха

DIOR Dune Pour Homme EDT DIOR Dune Pour Homme EDT 100 ml
ден 4.950,00

Модерен и оригинален мирис со свежи, дрвенести и морски ноти. Мирис за романтични мажи кои живеат во склад со природата. Во високите ноти се листови од смоква и босилек, листови од црна рибизла и сицилијанска мандарина. Претставен е во 1997 година, а креиран е од Olivier Cresp и Jean Pierre Bethouart.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Basil, Fig leaf, Currant leaf, Sage
  • Средни: Fig tree bark, Mignonette, Rose
  • Основни: Sandalwood, Tonka bean, Vanilla, Cedarwood

Модерен и оригинален мирис со свежи, дрвенести и морски ноти. Мирис за романтични мажи кои живеат во склад со природата. Во високите ноти се листови од смоква и босилек, листови од црна рибизла и сицилијанска мандарина. Претставен е во 1997 година, а креиран е од Olivier Cresp и Jean Pierre Bethouart.

Дополнителни информации

Шифра CHDDUNEHOMME
Земја на потекло Франција
Марка Dior
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.