DIOR Eau Sauvage EDT

Availability: Нема на залиха

DIOR Eau Sauvage EDT DIOR Eau Sauvage EDT 50 ml
ден 4.150,00

Eau Sauvage од Christian Dior е цитрусно-ароматичен мирис за мажи. Претставен е во 1966 година, креиран во соработка со парфимерот Edmond Roudnitska. Револуционерен мирис во минатото, а иконски мирис и денес. Апсолутно модерен. Во знак на добар вкус и рафинирана маженственост, Eau Sauvage Eau De Toilette не е само мирис, туку синоним за апсолутна елеганција со траен Dior дух, внесен во модерната доба. Моќен, софистициран и свеж.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Basil, Bergamot, Fruity notes, Cumin, Rosemary, Lemon, Lavender
  • Средни: Carnation, Orris root, Jasmine, Coriander, Patchouli, Rose, Sandalwood
  • Основни: Amber, Oakmoss, Musk, Vetiver

Eau Sauvage од Christian Dior е цитрусно-ароматичен мирис за мажи. Претставен е во 1966 година, креиран во соработка со парфимерот Edmond Roudnitska. Револуционерен мирис во минатото, а иконски мирис и денес. Апсолутно модерен. Во знак на добар вкус и рафинирана маженственост, Eau Sauvage Eau De Toilette не е само мирис, туку синоним за апсолутна елеганција со траен Dior дух, внесен во модерната доба. Моќен, софистициран и свеж.

Дополнителни информации

Шифра CHDEAUSAUV
Земја на потекло Франција
Марка Dior
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.