DIOR Homme Intense EDP

Availability: На залиха

DIOR Homme Intense EDP DIOR Homme Intense EDP 50 ml
ден 4.940,00
DIOR Homme Intense EDP DIOR Homme Intense EDP 100 ml

Нема на залиха

ден 6.660,00
DIOR Homme Intense EDP DIOR Homme Intense EDP 150 ml

Нема на залиха

ден 0,00

Dior Homme Intense 2011 од Christian Dior е дрвенесто-цветен мирис со мошус за мажи. Опишан е како софистициран и моќен парфем. Лансиран е во 2011, а позади него стои парфимерот Francois Demachy.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Lavender
  • Средни: Ambrette, Pear liqueur, Iris, Powdery note
  • Основни: Vetiver, Cedarwood

Dior Homme Intense 2011 од Christian Dior е дрвенесто-цветен мирис со мошус за мажи. Опишан е како софистициран и моќен парфем. Лансиран е во 2011, а позади него стои парфимерот Francois Demachy.

Дополнителни информации

Шифра CHDHOMINT
Земја на потекло Франција
Марка Dior
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.