DIOR Joy EDP

Availability: Нема на залиха

DIOR Joy EDP DIOR Joy EDP 50 ml
ден 5.320,00
DIOR Joy EDP DIOR Joy EDP 90 ml
ден 6.880,00

Joy by Dior беше лансиран кон крајот на август 2018 година како ода на задоволствата и на животот. Замислен е како мирис на енергија, живост и нежност, среќа и добро расположение.

Тоа е мирис осветлен од живата насмевка на цвеќињата и агрумите, нежните галења на шумите и спокојството на мошусите; мирис со илјада нијанси и аспекти, но сепак кристално чист.

Парфимерот од Диор, Francois Demachy, изјавува дека Joy by Dior изразува специфично чувство на радост изразено преку мирисна интерпретација на светлината. Направен е од неколку нијанси кои заедно формираат кристално чиста мирисна експресија.

Шишето е со едноставна форма, кристално и нежно розово, кое наликува на скапоцен камен. Заштитно лице на рекламната кампања е актерката Jennifer Lawrence.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Mandarin orange, Bergamot, Grasse rose, Jasmine, Sandalwood, Cedar, Patchouli, White musk

Дополнителни информации

Шифра CHDJOYEDP
Земја на потекло Франција
Марка Dior
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.