DIOR Miss Dior Absolutely Blooming EDP

Availability: На залиха

DIOR Miss Dior Absolutely Blooming EDP DIOR Miss Dior Absolutely Blooming EDP 100 ml
ден 6.590,00

Dior го претставува својот нов мирис Miss Dior Absolutely Blooming од познатата колекција Miss Dior во август 2016 година. Парфимерот Francois Demachy го најави како издание што отвора со светли овошни ноти, наменет за весели жени кои го сакаат животот.

Miss Dior Absolutely Blooming е нова мирисна варијанта на Miss Dior Blooming Bouquet, дизајниранa во форма на посекси, постраствен и помодерен мирис. Жешката розова боја на течноста одговара на вкусниот цветен карактер на парфемот."

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Red fruits
  • Средни: Grasse rose absolute, Damask rose, Peony
  • Основни: White musk

Dior го претставува својот нов мирис Miss Dior Absolutely Blooming од познатата колекција Miss Dior во август 2016 година. Парфимерот Francois Demachy го најави како издание што отвора со светли овошни ноти, наменет за весели жени кои го сакаат животот. Miss Dior Absolutely Blooming е нова мирисна варијанта на Miss Dior Blooming Bouquet, дизајниранa во форма на посекси, постраствен и помодерен мирис. Жешката розова боја на течноста одговара на вкусниот цветен карактер на парфемот."

Дополнителни информации

Шифра CHDMISSAB
Земја на потекло Франција
Марка Dior
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.