DIOR Poison EDT

Availability: На залиха

DIOR Poison EDT DIOR Poison EDT 50 ml
ден 5.490,00

Poison е забранетото овошје на Dior, револуционерен мирис кој стана легенда уште со самото појавување во 1985 година. Неповторлива алхемија, зачинето - овошен, дрвенест мирис, со длабочина која примамува, маѓепсува и освојува веднаш и засекогаш. Мирис кој е добитник на наградата FiFi во 1987 година. Мистериозен, темен и елегантен, креација на парфимерот Edouard Flechier.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Aniseed, Coriander, Orange honey, Plum, Pimento, Rosewood, Wild berries
  • Средни: Carnation, Jasmine, Neroli, Opoponax, Rose, Tuberose, Frankincense,
  • Основни: Amber, Heliotrope, Musk, Sandalwood, Vanilla, Vetiver, Cedar

Poison е забранетото овошје на Dior, револуционерен мирис кој стана легенда уште со самото појавување во 1985 година. Неповторлива алхемија, зачинето - овошен, дрвенест мирис, со длабочина која примамува, маѓепсува и освојува веднаш и засекогаш. Мирис кој е добитник на наградата FiFi во 1987 година. Мистериозен, темен и елегантен, креација на парфимерот Edouard Flechier.

Дополнителни информации

Шифра CHDPOI
Земја на потекло Франција
Марка Dior
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Ориентални

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.