DKNY Stories EDP

Availability: На залиха

DKNY Stories EDP DKNY Stories EDP 50 ml
ден 2.690,00

Donna Karan го лансира Stories во летото 2018 година, инспириран од градот Њујорк - од неговите бесконечни можности, чувството што ја нуди слободата и стилот што зрачи од метрополата. Stephen Nilsen е носот кој стои позади оваа креација. Композицијата е килибарно-цветна со дрвенести и овошни тонови. Мирис кој отвора со невообичаена комбинација на зачини и розова муса од гуава што доведува до цветната срцевина од јасмин и ирис освежена со чајни акорди. Основата завршува со сандалово дрво и килибар, придружени со сладок допир на ванила.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pink pepper, Pink guava, Black cardamom
  • Средни: Jasmine sambac, White tea, Black iris
  • Основни: Vanilla, Indian sandalwood, Ambergris

Donna Karan го лансира Stories во летото 2018 година, инспириран од градот Њујорк - од неговите бесконечни можности, чувството што ја нуди слободата и стилот што зрачи од метрополата. Stephen Nilsen е носот кој стои позади оваа креација. Композицијата е килибарно-цветна со дрвенести и овошни тонови. Мирис кој отвора со невообичаена комбинација на зачини и розова муса од гуава што доведува до цветната срцевина од јасмин и ирис освежена со чајни акорди. Основата завршува со сандалово дрво и килибар, придружени со сладок допир на ванила.

Дополнителни информации

Шифра DKNST
Земја на потекло Швајцарија
Марка DKNY
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.