DOLCE GABBANA Intenso EDP

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA Intenso EDP DOLCE GABBANA Intenso EDP 75 ml
ден 3.180,00
DOLCE GABBANA Intenso EDP DOLCE GABBANA Intenso EDP 125 ml
ден 3.960,00
DOLCE GABBANA Intenso EDP DOLCE GABBANA Intenso EDP 200 ml
ден 4.520,00

Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso претставува рафинирано издание на Pour Homme од 2012 година. Ароматичен, дрвенест мирис кој оддава елеганција и претставува контраст помеѓу чисти, свежи и богати топли ароми. Најавен е како мирис со чист инстинкт и моќна емоција која слободно се изразува, мирис за одлучен маж, истовремено традиционален и модерен. Заштитно лице на рекламната кампања е актерот Colin Farrel.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Aquatic notes, Basil, Tagetes, Geranium
  • Средни: Lavender, Tobacco, Hay absolute, Bran absolute
  • Основни: Labdanum, Sandalwood, Cypress

Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso претставува рафинирано издание на Pour Homme од 2012 година. Ароматичен, дрвенест мирис кој оддава елеганција и претставува контраст помеѓу чисти, свежи и богати топли ароми. Најавен е како мирис со чист инстинкт и моќна емоција која слободно се изразува, мирис за одлучен маж, истовремено традиционален и модерен. Заштитно лице на рекламната кампања е актерот Colin Farrel.

Дополнителни информации

Шифра DOGINT
Земја на потекло Франција
Марка Dolce & Gabbana
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.