DOLCE GABBANA K EDP

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA K EDP DOLCE GABBANA K EDP 100 ml

Нема на залиха

ден 4.830,00
DOLCE GABBANA K EDP DOLCE GABBANA K EDP 150 ml
ден 6.450,00

K by Dolce&Gabbana Eau de Parfum е дрвенест, зачинет мирис за мажи, претставен во 2020 година. Нов, сензуален мирис кој го оформува духот на мажот кој ја избира својата судбина со страст и доверба. Инспириран од прекрасните пејзажи на Тоскана, мирисот е реинтерпретиран за да ги предизвика интензивните и магнетни страни на овој Крал на секојдневниот живот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Blood orange, Sicilian lemon, Juniper berry, Cardamom
  • Средни: Chili, Geranium, Clary sage, Lavender, Fig milk, Spices
  • Основни: Cedarwood, Patchouli, Vetiver, Nagarmotha

K by Dolce&Gabbana Eau de Parfum е дрвенест, зачинет мирис за мажи, претставен во 2020 година. Нов, сензуален мирис кој го оформува духот на мажот кој ја избира својата судбина со страст и доверба. Инспириран од прекрасните пејзажи на Тоскана, мирисот е реинтерпретиран за да ги предизвика интензивните и магнетни страни на овој Крал на секојдневниот живот.

Дополнителни информации

Шифра DOGKEDP
Земја на потекло Франција
Марка Dolce & Gabbana
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.