DOLCE GABBANA Light Blue EDT

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA Light Blue EDT DOLCE GABBANA Light Blue EDT 50 ml

Нема на залиха

ден 3.270,00
DOLCE GABBANA Light Blue EDT DOLCE GABBANA Light Blue EDT 100 ml
ден 4.230,00
DOLCE GABBANA Light Blue EDT DOLCE GABBANA Light Blue EDT 200 ml
ден 5.450,00

D&G Light Blue е лежерен, цветно-овошен мирис на сицилијанското лето. Сочни и влажни ноти на лимета и чемпрес, создаваат асоцијација за јужните шуми и морскиот брег.

Популарен летен мирис, претставен во 2001 година, дизајниран од Olivier Cresp.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Apple, Bluebell, Citron
  • Средни: Bamboo, Jasmine, Rose
  • Основни: Amber, , Lemon tree wood

Дополнителни информации

Шифра DOGLIGHTBLUE
Земја на потекло Германија
Марка Dolce & Gabbana
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.