DOLCE GABBANA Light Blue pour Homme EDT

Availability: Нема на залиха

DOLCE GABBANA Light Blue pour Homme EDT DOLCE GABBANA Light Blue pour Homme EDT 40 ml
ден 2.710,00
DOLCE GABBANA Light Blue pour Homme EDT DOLCE GABBANA Light Blue pour Homme EDT 75 ml
ден 2.900,00

Шест години по суперпопуларниот женски Light Blue, D&G ја лансираат и машката верзија.

Light Blue Pour Homme е свеж цитрусен медитерански мирис. Во високите ноти има мандарина, грејпфрут, бергамот и смрека. Ароматичното срце го сочинуваат трева и благи зачини (рузмарин, бибер и дрво од роза), а сензуалната основа мошус, темјан и дрвенести ноти.

Претставен во 2007 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Sicilian mandarin, Grapefruit zest, Juniper
  • Средни: Rosemary, Sichuan pepper, Rosewood
  • Основни: American muskwood, Frankincense, Oakmoss

Дополнителни информации

Шифра DOGLBH
Земја на потекло Франција
Марка Dolce & Gabbana
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.