DOLCE GABBANA Pour Homme EDT

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA Pour Homme EDT DOLCE GABBANA Pour Homme EDT 75 ml
ден 3.120,00
DOLCE GABBANA Pour Homme EDT DOLCE GABBANA Pour Homme EDT 125 ml
ден 3.740,00
DOLCE GABBANA Pour Homme EDT DOLCE GABBANA Pour Homme EDT 200 ml
ден 4.550,00

DOLCE GABBANA Pour Homme е класичен машки мирис. Лежерен и треваст, но доста маженствен. Отвораат високите енергични и свежи цитрусни ноти: бергамот, мандарина, портикал и лимон. Следи ароматичното срце кое ја соединува луткасто-цветната свежина на лаванда, жалфија, интензивниот и моќен кардамон и дрскиот бибер. Основата е топла, содржи дрвенести ноти и мошус.

Претставен е 2004 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Neroli, Tangerine
  • Средни: Lavender, Pepper, Sage
  • Основни: Tobacco, Tonka bean, Cedar

Дополнителни информации

Шифра DOGPOURHOMME
Земја на потекло Обединето Кралство
Марка Dolce & Gabbana
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.