DOLCE GABBANA The One EDP

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA The One EDP DOLCE GABBANA The One EDP 50 ml
ден 3.470,00
DOLCE GABBANA The One EDP DOLCE GABBANA The One EDP 75 ml
ден 4.360,00

The One на Dolce&Gabbana е ориентален, цветен мирис за жени, претставен во 2006 година, креација на парфимерката Christine Nagel. По замисла на дизајнерот, The One е мирис за жена која веднаш привлекува внимание не само со својот изглед, туку и со својот став и внатрешен свет. Парфем со карактер, посебен и привлечен. Ориенталната цветно-овошна композиција на ноти е многу топла, сензибилна, со траг од пудреста ванила. Бојата на парфемот идеално одговара и на звучноста - The One.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Lychee, Mandarin, Peach
  • Средни: Jasmine, Madonna lily, Lily-of-the-valley
  • Основни: Amber, Musk, Plum, Vanilla, Vetiver

The One на Dolce&Gabbana е ориентален, цветен мирис за жени, претставен во 2006 година, креација на парфимерката Christine Nagel. По замисла на дизајнерот, The One е мирис за жена која веднаш привлекува внимание не само со својот изглед, туку и со својот став и внатрешен свет. Парфем со карактер, посебен и привлечен. Ориенталната цветно-овошна композиција на ноти е многу топла, сензибилна, со траг од пудреста ванила. Бојата на парфемот идеално одговара и на звучноста - The One.

Дополнителни информации

Шифра DOGTHEONEEDP
Земја на потекло Германија
Марка Dolce & Gabbana
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.