DOLCE GABBANA The One for Men EDP

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA The One for Men EDP DOLCE GABBANA The One for Men EDP 50 ml

Нема на залиха

ден 3.890,00
DOLCE GABBANA The One for Men EDP DOLCE GABBANA The One for Men EDP 100 ml
ден 4.700,00
DOLCE GABBANA The One for Men EDP DOLCE GABBANA The One for Men EDP 150 ml
ден 5.390,00

Dolce & Gabbana го лансираа The One for Men во 2008 година како мирис што требаше да стане машка класика. Во 2015 година, The One for Men Eau de Parfum се појавува како збогатена, поинтензивна верзија на мирисот.

Елегантните горнни ноти на коријандер, босилек и грејпфрут водат кон срцето каде што има топла мешавина од ѓумбир, цвет од портокал и кардамон. Тутунот, сензуалниот килибар и кедрот оставаат свој белег во основата на парфемот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Basil, Grapefruit, Coriander
  • Средни: Ginger, Cardamom, Orange blossom
  • Основни: Amber, Tobacco, Cedar

Dolce & Gabbana го лансираа The One for Men во 2008 година како мирис што требаше да стане машка класика. Во 2015 година, The One for Men Eau de Parfum се појавува како збогатена, поинтензивна верзија на мирисот. Елегантните горнни ноти на коријандер, босилек и грејпфрут водат кон срцето каде што има топла мешавина од ѓумбир, цвет од портокал и кардамон. Тутунот, сензуалниот килибар и кедрот оставаат свој белег во основата на парфемот.

Дополнителни информации

Шифра DOGTHEONEEDPMAN
Земја на потекло Обединето Кралство
Марка No
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.