DOLCE GABBANA The One for Men EDT

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA The One for Men EDT DOLCE GABBANA The One for Men EDT 50 ml
ден 3.290,00
DOLCE GABBANA The One for Men EDT DOLCE GABBANA The One for Men EDT 100 ml
ден 4.100,00

Веднаш после успешниот женски парфем The One, дизајнерската куќа Dolce&Gabbana на почетокот на месец март, 2008 година, го лансира и машкото издание, таканаречено The One for Men. Идејата која Stefano Gabbana сакал да ја испрати во врска со овој парфем е од него да направи UOMO, машки парфем, класичен, но не банално класичен туку машка класика која ќе трае со години, и ќе биде парфем кој жените ќе го обожаваат. Нотите кои овој парфем ги поседува, се по вкус на креаторот Gabbana, дрвенесто, зачинето-ориентална композиција. Парфемот е направен во соработка со P&G Prestige Product и International Flavours & fragrances Inc.(IFF). Дизајнерите одлучиле парфемот да го рекламира најсексипилниот маж на светот- Matthew McConaughey. Парфемот е креација на парфимерот Olivier Polge.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Basil, Grapefruit, Coriander
  • Средни: Ginger, Cardamom, Orange blossom
  • Основни: Amber, Tobacco, Cedar

Веднаш после успешниот женски парфем The One, дизајнерската куќа Dolce&Gabbana на почетокот на месец март, 2008 година, го лансира и машкото издание, таканаречено The One for Men. Идејата која Stefano Gabbana сакал да ја испрати во врска со овој парфем е од него да направи UOMO, машки парфем, класичен, но не банално класичен туку машка класика која ќе трае со години, и ќе биде парфем кој жените ќе го обожаваат. Нотите кои овој парфем ги поседува, се по вкус на креаторот Gabbana, дрвенесто, зачинето-ориентална композиција. Парфемот е направен во соработка со P&G Prestige Product и International Flavours & fragrances Inc.(IFF). Дизајнерите одлучиле парфемот да го рекламира најсексипилниот маж на светот- Matthew McConaughey. Парфемот е креација на парфимерот Olivier Polge.

Дополнителни информации

Шифра DOGONEMEN
Земја на потекло Италија
Марка Dolce & Gabbana
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.