DOLCE GABBANA The One Grey EDT

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA The One Grey EDT DOLCE GABBANA The One Grey EDT 50 ml
ден 3.030,00
DOLCE GABBANA The One Grey EDT DOLCE GABBANA The One Grey EDT 100 ml
ден 3.520,00

The One Grey е дрвенест ароматичен мирис за мажи, претставен во 2018 година. Креација е на парфимерот Jean-Jean-Christophe Herault. The One Grey се надоврзува на приказната која започна со The One for Men Eau de Toilette, а потоа со The One for Men Eau de Parfum и означува едно болдирано поглавје, потпирајќи се на миризливото наследство на The One, создавајќи впечатливо нова интерпретација- изненадувачка фузија на стротивности, тоалетна вода со ароматичен кардамон, земјест ветивер и ноти на тутун.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Cardamom, Grapefruit
  • Средни: Provençal lavender, Vetiver
  • Основни: Tobacco, Grey woods, Ambergris

The One Grey е дрвенест ароматичен мирис за мажи, претставен во 2018 година. Креација е на парфимерот Jean-Jean-Christophe Herault. The One Grey се надоврзува на приказната која започна со The One for Men Eau de Toilette, а потоа со The One for Men Eau de Parfum и означува едно болдирано поглавје, потпирајќи се на миризливото наследство на The One, создавајќи впечатливо нова интерпретација- изненадувачка фузија на стротивности, тоалетна вода со ароматичен кардамон, земјест ветивер и ноти на тутун.

Дополнителни информации

Шифра DOGGREY
Земја на потекло Франција
Марка Dolce & Gabbana
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.