DOLCE GABBANA Velvet Incenso EDP

Availability: Нема на залиха

DOLCE GABBANA Velvet Incenso EDP DOLCE GABBANA Velvet Incenso EDP 50 ml
ден 6.800,00

Dolce & Gabbana го претставуваат дрвено-ориенталниот мирис Velvet Incenso во 2018 година, најавен како "модерно толкување на најстарата и мистична состојка на парфимеријата: темјан, во светкав мозаик од смола".

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Frankincense, Black pepper, Elemi resin
  • Средни: Frankincense, Cistus absolute, Benzoin
  • Основни: Patchouli, Amberwood

Dolce & Gabbana го претставуваат дрвено-ориенталниот мирис Velvet Incenso во 2018 година, најавен како "модерно толкување на најстарата и мистична состојка на парфимеријата: темјан, во светкав мозаик од смола".

Дополнителни информации

Шифра DOGVELVETINCENCO
Земја на потекло Франција
Марка Dolce & Gabbana
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.