DOLCE GABBANA Velvet Mimosa Bloom EDP

Availability: На залиха

DOLCE GABBANA Velvet Mimosa Bloom EDP DOLCE GABBANA Velvet Mimosa Bloom EDP 50 ml
ден 6.800,00

Инспириран од сицилијанските спомени на Domenico Dolce, чистиот мирис на мимоза има непогрешлива трага, грациозна и упорна. Velvet Mimosa Bloom го открива природниот и прозрачен сјај на цветот на мимоза, со посебна почит кон жените во неговата едноставност и светлина.

Во свежиот цветен мирис доминира апсолутно најскапоцениот мирис на мимоза, кој се добива само од цветовите на мимоза, рачно избрани еден по еден.

Цветниот интензитет предизвикува софистицирана женственост и мекост. Чистината на цветот на мимоза се вклопува заедно со нежноста на богатата текстура на нарцисот и листовите од љубичица.

Отворањето на парфемот е комбинација од скапоцени цитрусни масла од мандарина и бергамот, заедно со нероли маслото што ја оживува топлината на медитеранската пролет. Хелиотропните и мошусните ноти го продолжуваат цветниот потпис на Мимоза со целата нејзина софистицираност.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Bergamot, Mandarin orange, Neroli, Mimosa absolute, Violet leaf, Narcissus absolute

Инспириран од сицилијанските спомени на Domenico Dolce, чистиот мирис на мимоза има непогрешлива трага, грациозна и упорна. Velvet Mimosa Bloom го открива природниот и прозрачен сјај на цветот на мимоза, со посебна почит кон жените во неговата едноставност и светлина. Во свежиот цветен мирис доминира апсолутно најскапоцениот мирис на мимоза, кој се добива само од цветовите на мимоза, рачно избрани еден по еден. Цветниот интензитет предизвикува софистицирана женственост и мекост. Чистината на цветот на мимоза се вклопува заедно со нежноста на богатата текстура на нарцисот и листовите од љубичица. Отворањето на парфемот е комбинација од скапоцени цитрусни масла од мандарина и бергамот, заедно со нероли маслото што ја оживува топлината на медитеранската пролет. Хелиотропните и мошусните ноти го продолжуваат цветниот потпис на Мимоза со целата нејзина софистицираност.

Дополнителни информации

Шифра DOGVELVETMIMOSA
Земја на потекло Обединето Кралство
Марка Dolce & Gabbana
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.