DUNHILL Icon EDP

Availability: Нема на залиха

DUNHILL Icon EDP DUNHILL Icon EDP 50 ml
ден 2.270,00
DUNHILL Icon EDP DUNHILL Icon EDP 100 ml
ден 3.220,00

Icon е создаден од парфемерот Carlos Benaim кој го опишува како совршен израз на природна префинетост, луксузно и класично наследство на куќата Dunhill.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Italian bergamot, Neroli absolute, Black pepper, Petitgrain
  • Средни: Cardamom, Provençal lavender, Sage, Juniper berry
  • Основни: Iris, Oud, Vetiver, Leather, Oakmoss

Icon е создаден од парфемерот Carlos Benaim кој го опишува како совршен израз на природна префинетост, луксузно и класично наследство на куќата Dunhill.

Дополнителни информации

Шифра DUNICON
Земја на потекло Соединети Американски Држави
Марка Dunhill
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.