EVELINE ДЕПИЛ КРЕМА 9 во 1 АЛОЕ 125 мл

ден 170,00

Availability: Нема на залиха

Крема за депилација за чувствителна кожа, ефикасна, деликатна, го одложува растењето на влакната, и дава хидратација на кожата. Содржи алое, Q-10, делува многу брзо и без ризик од повреда на кожата. Внимателно следете го упатството. Не ја користете кремата на исечена, иритирана или изгорена кожа. Не користете дезодоранси или антиперспиранти 24 часа по користење на кремата. Избегнувајте сончање. Внимавајте да не дојде во контакт со очите, во спротивно измијте ги со многу вода и консултирајте се со доктор. Чувајте ја подалеку од дофат на деца.
Начин на употреба: Нанесете ја кремата подеднакво на саканото место користејќи ја шпатулата. Оставете 5 мин. Со шпатулата одстранете ја кремата на мал дел од кожата. Ако влакната лесно излегуваат, користете ја шпатулата и за остатокот од кремата, во спротивен правец од растењето на влакната. Ако влакната не се одстрануваат лесно, оставете ја кремата на кожата, но не подолго од 10 мин. Остатокот од кремата одстранете го со влажно сунгерче и измијте ја кожата со топла вода без сапун.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Крема за депилација за чувствителна кожа, ефикасна, деликатна, го одложува растењето на влакната, и дава хидратација на кожата. Содржи алое, Q-10, делува многу брзо и без ризик од повреда на кожата. Внимателно следете го упатството. Не ја користете кремата на исечена, иритирана или изгорена кожа. Не користете дезодоранси или антиперспиранти 24 часа по користење на кремата. Избегнувајте сончање. Внимавајте да не дојде во контакт со очите, во спротивно измијте ги со многу вода и консултирајте се со доктор. Чувајте ја подалеку од дофат на деца. Начин на употреба: Нанесете ја кремата подеднакво на саканото место користејќи ја шпатулата. Оставете 5 мин. Со шпатулата одстранете ја кремата на мал дел од кожата. Ако влакната лесно излегуваат, користете ја шпатулата и за остатокот од кремата, во спротивен правец од растењето на влакната. Ако влакната не се одстрануваат лесно, оставете ја кремата на кожата, но не подолго од 10 мин. Остатокот од кремата одстранете го со влажно сунгерче и измијте ја кожата со топла вода без сапун.

Дополнителни информации

Шифра 400240
Земја на потекло Полска
Марка Eveline
Милилитража Нема
Тип Нема
Сезона Нема
Мирисна група Нема

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.