EVELINE ДЕРМАФАРМ ГЕЛ ЗА ИНТИМНА ХИГИЕНА - СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА 250 ml.

ден 240,00

Availability: На залиха

Гел за интимна хигиена за секојдневна употреба против иритации. Има тројно дејство: хидрира и освежува, го враќа природниот pH баланс и ги смирува иритациите. Содржи млечна киселина, антибактериска состојка, која природно се наоѓа кај интимните делови на жената. Помага за одржување на правилно ниво на pH и штити од иритации.
Употреба: гелот се препорачува за секојдневна употреба кај интимните делови на жената независно од возраста. Редовна употреба спречува инфекции на интимните делови и иритации. Особено се препорачува кога постои чувство на непријатност предизвикано од дисбаланс на киселоста на интимните делови, како при менстуација, по физички напор, за време на антибиотски третман и контрацепција и во менопауза.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Гел за интимна хигиена за секојдневна употреба против иритации. Има тројно дејство: хидрира и освежува, го враќа природниот pH баланс и ги смирува иритациите. Содржи млечна киселина, антибактериска состојка, која природно се наоѓа кај интимните делови на жената. Помага за одржување на правилно ниво на pH и штити од иритации. Употреба: гелот се препорачува за секојдневна употреба кај интимните делови на жената независно од возраста. Редовна употреба спречува инфекции на интимните делови и иритации. Особено се препорачува кога постои чувство на непријатност предизвикано од дисбаланс на киселоста на интимните делови, како при менстуација, по физички напор, за време на антибиотски третман и контрацепција и во менопауза.

Дополнителни информации

Шифра 400500
Земја на потекло Полска
Марка Eveline
Милилитража Нема
Тип Нема
Сезона Нема
Мирисна група Нема

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.