EVELINE КРЕМА ЗА ДЕПИЛАЦИЈА СЕНЗИТИВ АЛОЕ ВЕРА 125 ml.

ден 200,00

Availability: На залиха

Крема за депилација на пазуви, раце и бикини делови со алое вера за чувствителна кожа.
Начин на употреба: нанесете слој од кремата со шпатула на деловите кои сакате да ги депилирате. Оставете да делува 3 минути, потоа со шпатулата нежно отстранете мал дел од кремата. Ако влакната лесно се отстрануваат од кожата, отстранете го остатокот од кремата со шпатулата во правец кон влакната. Ако влакната не се отстрануваат сеуште, оставете да делува подолго, но не повеќе од 10 минути. Остатоците од кремата можете да ги отстраните со влажно сунѓерче, а потоа измијте ја кожата со топла вода без сапун.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Крема за депилација на пазуви, раце и бикини делови со алое вера за чувствителна кожа. Начин на употреба: нанесете слој од кремата со шпатула на деловите кои сакате да ги депилирате. Оставете да делува 3 минути, потоа со шпатулата нежно отстранете мал дел од кремата. Ако влакната лесно се отстрануваат од кожата, отстранете го остатокот од кремата со шпатулата во правец кон влакната. Ако влакната не се отстрануваат сеуште, оставете да делува подолго, но не повеќе од 10 минути. Остатоците од кремата можете да ги отстраните со влажно сунѓерче, а потоа измијте ја кожата со топла вода без сапун.

Дополнителни информации

Шифра 400754
Земја на потекло Полска
Марка Eveline
Милилитража Нема
Тип Нема
Сезона Нема
Мирисна група Нема

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.