GIVENCHY Dahlia Divin EDP

Availability: На залиха

GIVENCHY Dahlia Divin EDP GIVENCHY Dahlia Divin EDP 75 ml
ден 4.710,00

Givenchy го лансира Dahlia Divin во 2014 година. Ја следи тематиката на линијата Dahlia Noir започната во 2011 година.

Dahlia Divin е композиција центрирана околу нота на јасмин на дрвенеста основа.

Креирана од Francois Demachy.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mirabelle
  • Средни: Jasmine sambac, White blossoms
  • Основни: Patchouli, Sandalwood, Vetiver

Дополнителни информации

Шифра GIVDAHLIADIVIN
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.