GIVENCHY Dahlia Divin Le Nectar de Parfum EDP

Availability: На залиха

GIVENCHY Dahlia Divin Le Nectar de Parfum EDP GIVENCHY Dahlia Divin Le Nectar de Parfum EDP 50 ml
ден 4.660,00
GIVENCHY Dahlia Divin Le Nectar de Parfum EDP GIVENCHY Dahlia Divin Le Nectar de Parfum EDP 75 ml
ден 4.940,00

Givenchy го лансира третото издание на Dahlia Divin колекцијата во јуни 2016 како интензивна верзија Dahlia Divin Le Nectar de Parfum по оригиналот Eau de Parfum од 2014 година и Dahlia Divin Eau de Toilette од 2015. Колекцијата ја следи тематиката на Dahlia Noir линијата од 2011 година.

Nectar de Parfum претставува луксузна, Haute Couture парфем, симбол на златото и женственоста, најавен како "боженствен еликсир на потенцијата". Композицијата е креирана од François Demachy, фокусиран на златните цветови на мимозата. Нотата на јасмин, присутна во сите Dahlia Divin креации, надополнета со сензуална и елегантна роза. Цветното срце се потпира на дрвена основа.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Mimosa
  • Средни: Jasmine sambac, Rose
  • Основни: Sandalwood, Tonka bean

Дополнителни информации

Шифра GIVNEC
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.