GIVENCHY Gentleman 2017 EDT

Availability: На залиха

GIVENCHY Gentleman 2017 EDT GIVENCHY Gentleman 2017 EDT 50 ml
ден 3.200,00
GIVENCHY Gentleman 2017 EDT GIVENCHY Gentleman 2017 EDT 100 ml
ден 3.770,00

Givenchy Gentleman во 2017 година добива потполно нова, модернизирана, дрвенесто-ароматична реинтерпретација. Композицијата е најавена како дрвенесто-цветна-fougere, потпишана од парфимерите Olivier Cresp and Nathalie Lorson. Мирис кој е опишан како мешавина од „моќ и сладост“.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Pear, Cardamom
  • Средни: Iris, Lavender
  • Основни: Patchouli, Leather, Vanilla

Givenchy Gentleman во 2017 година добива потполно нова, модернизирана, дрвенесто-ароматична реинтерпретација. Композицијата е најавена како дрвенесто-цветна-fougere, потпишана од парфимерите Olivier Cresp and Nathalie Lorson. Мирис кој е опишан како мешавина од „моќ и сладост“.

Дополнителни информации

Шифра GIVGEN2017
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Слатки, Пудрести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.