GIVENCHY Gentleman EDT

Availability: На залиха

GIVENCHY Gentleman EDT GIVENCHY Gentleman EDT 100 ml
ден 3.100,00

Givenchy Gentleman е машки парфем претставен во 1974 година, дизајниран од Paul Leger.

Отвора со ноти на бергамот, лимон, роза, мед и цимет. Во средината се пачули, јасмин, кедар и корен од ирис, додека во основата се килибар, кожа, дрвенести ноти, мошус и ванила.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Honey, Rose, Cinnamon, Lemon
  • Средни: Orris root, Jasmine, Patchouli, Cedar
  • Основни: Amber, Oakmoss, Leather, Musk, Patchouli, Vanilla, Vetiver

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија, БЕСПЛАТНО. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.