GIVENCHY Gentlemen Only Absolute EDP

Availability: Нема на залиха

GIVENCHY Gentlemen Only Absolute EDP GIVENCHY Gentlemen Only Absolute EDP 50 ml
ден 3.650,00

Gentlemen Only Absolute e инспириран од високата мода на куќата Givenchy. Најавен е како мирис на современи, префинети и елегантни мажи. Сензуалниот ориентален, дрвенест и зачинет состав има тенденција да ја истакне класата, софистицираноста и стилот. Бергамот во горните ноти е проследен со топлото срце кое содржи трио зачини: морско оревче, цимет и шафран. Сензуална комбинација на сандалово дрво и ванила ја обвива основата на парфемот.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot
  • Средни: Cinnamon, Saffron, Nutmeg
  • Основни: Vanilla, Sandalwood

Gentlemen Only Absolute e инспириран од високата мода на куќата Givenchy. Најавен е како мирис на современи, префинети и елегантни мажи. Сензуалниот ориентален, дрвенест и зачинет состав има тенденција да ја истакне класата, софистицираноста и стилот. Бергамот во горните ноти е проследен со топлото срце кое содржи трио зачини: морско оревче, цимет и шафран. Сензуална комбинација на сандалово дрво и ванила ја обвива основата на парфемот.

Дополнителни информации

Шифра GIVGENONLYABS
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.