GIVENCHY L'Interdit EDT

Availability: На залиха

GIVENCHY L'Interdit EDT GIVENCHY L'Interdit EDT 50 ml
ден 4.260,00
GIVENCHY L'Interdit EDT GIVENCHY L'Interdit EDT 80 ml
ден 4.340,00

L'Interdit Eau de Toilette од Givenchy е цветен, дрвенест и мошусен мирис за жени претставен во 2019 година. Креиран е од Dominique Ropion, Anne Flipo и Fanny Bal. Горна нота е афион, во срцето се тубероза, цвет од портокал и мошус, а во основата пачули и ветивер.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Poppy
  • Средни: Orange blossom, Tuberose
  • Основни: Vetiver, Patchouli

L'Interdit Eau de Toilette од Givenchy е цветен, дрвенест и мошусен мирис за жени претставен во 2019 година. Креиран е од Dominique Ropion, Anne Flipo и Fanny Bal. Горна нота е афион, во срцето се тубероза, цвет од портокал и мошус, а во основата пачули и ветивер.

Дополнителни информации

Шифра GIVINTER
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.