GIVENCHY L'Interdit Intense EDP

Availability: На залиха

GIVENCHY L'Interdit Intense EDP GIVENCHY L'Interdit Intense EDP 50 ml
ден 5.910,00

L'Interdit Eau de Parfum Intense by Givenchy е цветенo-килибарен мирис за жени, лансиран во 2020 година. Креација е на парфимерите Dominique Ropion, Anne Flipo and Fanny Bal. Главна нота е црн бибер, во срцевината се наоѓа тубероза, сусам и цвет од портокал, а основни ноти се ванила од мадагаскар, пачули и ветивер.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Black pepper
  • Средни: Orange blossom, Tuberose
  • Основни: Vetiver, Patchouli, Leather, Bourbon vanilla, Roasted sesame absolute

L'Interdit Eau de Parfum Intense by Givenchy е цветенo-килибарен мирис за жени, лансиран во 2020 година. Креација е на парфимерите Dominique Ropion, Anne Flipo and Fanny Bal. Главна нота е црн бибер, во срцевината се наоѓа тубероза, сусам и цвет од портокал, а основни ноти се ванила од мадагаскар, пачули и ветивер.

Дополнителни информации

Шифра GIVINTERINT
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.