GIVENCHY Pi EDT

Availability: На залиха

GIVENCHY Pi EDT GIVENCHY Pi EDT 100 ml
ден 4.340,00

Pi на Givenchy е дрвенест амбер мирис за мажи, претставен во 1998 година и е креација на парфимерот Alberto Morillas. Мирис кој ги истражува есенциите на бергамот, лимон и жалфија, помешани со ноти на јасмин, ориз и сандалово дрво. Овој ориентално-дрвенест мирис е интензивен и е наменет за самоуверени мажи.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Aromatic notes, Basil, Blossoms, Tarragon, Green notes, Mandarin orange, Rosemary, Lemon
  • Средни: Aniseed, Geranium, Lily of the valley, Neroli
  • Основни: Benzoin, Brown sugar, Almond, Tonka bean, Vanilla, Cedar

Pi на Givenchy е дрвенест амбер мирис за мажи, претставен во 1998 година и е креација на парфимерот Alberto Morillas. Мирис кој ги истражува есенциите на бергамот, лимон и жалфија, помешани со ноти на јасмин, ориз и сандалово дрво. Овој ориентално-дрвенест мирис е интензивен и е наменет за самоуверени мажи.

Дополнителни информации

Шифра GIVPI
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Ориентални

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.