GIVENCHY Very Irresistible EDT

Availability: На залиха

GIVENCHY Very Irresistible EDT GIVENCHY Very Irresistible EDT 75 ml
ден 4.320,00

Very Irresistible од Givenchy е неодолив, модерен, цветен мирис. Овој неверојатен женски мирис е создаден од пет варијанти на рози. Воведната нота на анасон, нежно-свежа, внесува оригинална модерна нијанса во класичната цветна хармонија. Острата и продорна убавина на розата станува поблага, потопла, дури и попријатна. Заштитно лице на мирисот е шармантна Liv Tyler. Мирисот е создаден од парфимерите Dominique Ropion, Sophie Labbe и Carlos Benaim во 2003 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Anise, Cassia, Lemon Verbena
  • Средни: Rose, Peony, Magnolia
  • Основни: Taif Rose

Very Irresistible од Givenchy е неодолив, модерен, цветен мирис. Овој неверојатен женски мирис е создаден од пет варијанти на рози. Воведната нота на анасон, нежно-свежа, внесува оригинална модерна нијанса во класичната цветна хармонија. Острата и продорна убавина на розата станува поблага, потопла, дури и попријатна. Заштитно лице на мирисот е шармантна Liv Tyler. Мирисот е создаден од парфимерите Dominique Ropion, Sophie Labbe и Carlos Benaim во 2003 година.

Дополнителни информации

Шифра GIVVERIRR
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.