GIVENCHY Xeryus EDT

Availability: На залиха

GIVENCHY Xeryus EDT GIVENCHY Xeryus EDT 100 ml
ден 2.940,00

Xeryus на Givenchy е цветен, ароматичен и дрвенест мирис за мажи. Привлечен машки мирис претставен во 1986 година, еден од иконите на машки мириси од 80-тите, вистинско комплексно ремек дело.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Green notes, Jasmine, Lavender, Lily of the valley, Mandarin orange, Mace, Rose, Violet, Ylang-ylang, Lemon
  • Средни: Cyclamen, Tarragon, Carnation, Geranium, Coriander, Petitgrain, Sandalwood, Juniper berry, Cinnamon, Cypress
  • Основни: Amber, Balsam spruce, Oakmoss, Leather, Musk, Vetiver, Frankincense, Cedar

Xeryus на Givenchy е цветен, ароматичен и дрвенест мирис за мажи. Привлечен машки мирис претставен во 1986 година, еден од иконите на машки мириси од 80-тите, вистинско комплексно ремек дело.

Дополнителни информации

Шифра GIVXER
Земја на потекло Франција
Марка Givenchy
Тип Тоалетна вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Зачинести, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.