GUCCI Bamboo EDP

Availability: На залиха

GUCCI Bamboo EDP GUCCI Bamboo EDP 30 ml

Regular Price: ден 3.500,00

Special Price ден 3.100,00

GUCCI Bamboo EDP GUCCI Bamboo EDP 50 ml

Regular Price: ден 4.300,00

Special Price ден 3.900,00

GUCCI Bamboo EDP GUCCI Bamboo EDP 75 ml

Regular Price: ден 5.200,00

Special Price ден 4.600,00

Gucci го претставува Gucci Bamboo во 2015 година, наречен по веќе постоечката колекција аксесоари. Мирисот ја одржува самодовербата и женственоста. Наменет за современи жени со карактер. Мирисот е интензивен, грациозен и нежен во исто време.

Композицијата е светно-дрвенеста. Отвора со цитрусни акорди на бергамот кои водат до егзотично цветно срце. Во основата се дрвенестите ноти, ванила од Тахити и килибар.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot
  • Средни: Casablanca lily, Orange blossom, Ylang-ylang
  • Основни: Sandalwood, Tahitian vanilla, Ambergris

Дополнителни информации

Земја на потекло Обединето Кралство
Марка Gucci
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија, БЕСПЛАТНО. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.