GUCCI Bamboo EDP

Availability: Нема на залиха

GUCCI Bamboo EDP GUCCI Bamboo EDP 30 ml
ден 3.380,00
GUCCI Bamboo EDP GUCCI Bamboo EDP 50 ml
ден 4.010,00
GUCCI Bamboo EDP GUCCI Bamboo EDP 75 ml
ден 4.550,00

Gucci го претставува Gucci Bamboo во 2015 година, наречен по веќе постоечката колекција аксесоари. Мирисот ја одржува самодовербата и женственоста. Наменет за современи жени со карактер. Мирисот е интензивен, грациозен и нежен во исто време.

Композицијата е светно-дрвенеста. Отвора со цитрусни акорди на бергамот кои водат до егзотично цветно срце. Во основата се дрвенестите ноти, ванила од Тахити и килибар.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot
  • Средни: Casablanca lily, Orange blossom, Ylang-ylang
  • Основни: Sandalwood, Tahitian vanilla, Ambergris

Дополнителни информации

Шифра GUCBAM
Земја на потекло Обединето Кралство
Марка Gucci
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.