GUCCI Eau de Parfum II EDP

Availability: На залиха

GUCCI Eau de Parfum II EDP GUCCI Eau de Parfum II EDP 50 ml
ден 4.050,00

По успехот на првото издание на Gucci Eau de Parfum, се придружува и овошно-цветниот Eau de Parfum II со препознатлива и модерна нијанса на капина во цветно опкружување.

Во високите ноти ве дочекува киселкаста свежина на портокалот, црна рибизла и мандарина. Во срцето се елегантните светни ноти, а во основата дрвенестите и мошус.

Креиран од Antoine Maisondieu во 2004 година.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bitter orange, Mandarin, Black currant
  • Средни: Blackberry, Jasmine, Violet
  • Основни: Musk, Sandalwood, Heliotrope, Cedarwood

Дополнителни информации

Земја на потекло Франција
Марка Gucci
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Свежи

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија, БЕСПЛАТНО. За да го испорачаме производот истиот ден, потребно е да ја направите нарачката до 14:00 часот. Доколку ја направите нарачката по 14:00 часот, ќе ја испорачаме следниот работен ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.