GUCCI Guilty Black pour Homme EDT

Availability: На залиха

GUCCI Guilty Black pour Homme EDT GUCCI Guilty Black pour Homme EDT 90 ml
ден 4.310,00

Колекцијата на Gucci Guilty лансираше две нови изданија во 2013 година: Gucci Guilty Black Pour Femme и Gucci Guilty Black Pour Homme. Gucci Guilty Black Pour Homme е најавен како зелен, ароматичен-fougere мирис за мажи, кој во високите ноти нуди експлозија од свежи зелени ноти на коријандер и ароматична лаванда. Во срцевината има цветни таласења на цвет од портокал и нероли, опкружени повторно со зелени ноти, додека пак во основата е дрвенестиот спој на пачули и кедар. Заштитно лице на рекламната кампања е холивудскиот актер Chris Evans.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Coriander, Lavender
  • Средни: Neroli, Orange blossom
  • Основни: Leather, Patchouli, Cedar

Колекцијата на Gucci Guilty лансираше две нови изданија во 2013 година: Gucci Guilty Black Pour Femme и Gucci Guilty Black Pour Homme. Gucci Guilty Black Pour Homme е најавен како зелен, ароматичен-fougere мирис за мажи, кој во високите ноти нуди експлозија од свежи зелени ноти на коријандер и ароматична лаванда. Во срцевината има цветни таласења на цвет од портокал и нероли, опкружени повторно со зелени ноти, додека пак во основата е дрвенестиот спој на пачули и кедар. Заштитно лице на рекламната кампања е холивудскиот актер Chris Evans.

Дополнителни информации

Шифра GUCGUILTYBLACKHOMME
Земја на потекло Франција
Марка Gucci
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.