GUCCI Guilty Cologne pour Homme EDT

Availability: На залиха

GUCCI Guilty Cologne pour Homme EDT GUCCI Guilty Cologne pour Homme EDT 150 ml
ден 4.670,00

Gucci Guilty Cologne pour Homme излегува во пролетта 2019 година како ново издание на машкиот мирис Gucci Guilty. Gucci Guilty Cologne pour Homme е невообичаен цветен мирис со силен ароматичен карактер, кој претставува модерна интерпретација на класични италијански колонии, со дрвенести акорди, мошусни линии и силни цитрусни ноти. Креацијата е на парфемерот Alberto Morillas.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Rosemary, Juniper berry
  • Средни: Spanish cypress, Heliotropin, Violet
  • Основни: Patchouli, Cedar, White musk
  • Gucci Guilty Cologne pour Homme излегува во пролетта 2019 година како ново издание на машкиот мирис Gucci Guilty. Gucci Guilty Cologne pour Homme е невообичаен цветен мирис со силен ароматичен карактер, кој претставува модерна интерпретација на класични италијански колонии, со дрвенести акорди, мошусни линии и силни цитрусни ноти. Креацијата е на парфемерот Alberto Morillas.

Дополнителни информации

Шифра GUCGUILTYCOLHOMME
Земја на потекло Франција
Марка Gucci
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Дрвени

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.