GUERLAIN Aqua Allegoria Herba Fresca EDT

Availability: На залиха

GUERLAIN Aqua Allegoria Herba Fresca EDT GUERLAIN Aqua Allegoria Herba Fresca EDT 75 ml
ден 4.470,00

Herba Fresca е спонтана и природна есенција која ги спојува свежината и префинетоста, наутро. Мирис на зелени растенија после бура, мирис на незаборавно лето. Редок и неочекуван унисекс мирис во светот на парфемите, кој воодушевува и носи радост. Свежиот мирис на трева кој се крева од земјата и се меша со мирисот на нане, дрвја и диви цвеќиња.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Clover, Lemon
  • Средни: Curly mint, Green tea
  • Основни: Lily of the valley, Cyclamen, Pear blossom

Herba Fresca е спонтана и природна есенција која ги спојува свежината и префинетоста, наутро. Мирис на зелени растенија после бура, мирис на незаборавно лето. Редок и неочекуван унисекс мирис во светот на парфемите, кој воодушевува и носи радост. Свежиот мирис на трева кој се крева од земјата и се меша со мирисот на нане, дрвја и диви цвеќиња.

Дополнителни информации

Шифра GRLAAHF
Земја на потекло Франција
Марка Guerlain
Тип Тоалетна вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Свежи, Цитрусни

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.